Wczytuję dane...

Oświetlenie LED w domu — hit czy kit?

Oświetlenie LED w domu — hit czy kit?

Nowoczesne oświetlenie LED stało się obecnie niezwykle popularne. Producenci oferują nam wiele designerskich produktów, wyróżniających się nie tylko wydajnością, ale i walorami wizualnymi. Wszystko to sprawia, że coraz częściej znajdują one zastosowanie nie tylko w biurach czy obiektach użytku publicznego, ale również w domach. Czy oświetlenie LED to tylko chwilowa moda, czy technologiczny przełom, którym już dziś warto się zainteresować?

W czym tkwi tajemnica popularności oświetlenia LED?

Moda na oświetlenie LED nie wzięła się znikąd. Bynajmniej nie wynika również z chwilowego zaciekawienia nowinkami technologicznymi. Powodem okazują się przede wszystkim względy praktyczne, a poniekąd także ekonomiczne. Żarówki LED różnią się znacznie od tradycyjnych źródeł światła. W przeciwieństwie do zwykłych żarówek nie ma w nich takich elementów jak rtęć, żarnik, części szklanych czy wypełnienia gazem. Dioda LED zawiera dwie warstwy półprzewodników, które tworzą tzw. złącze epileptyczne. Ze względu na specyfikę swojej konstrukcji i działania są one odporne na szereg czynników zewnętrznych i mogą pracować nawet w trudnych warunkach. Nie nagrzewają się tak mocno, jak standardowe źródła światła. Są wydajne, zapewniają optymalną moc i są energooszczędne oraz trwałe. To właśnie te zalety w dużej mierze wpływają na ich coraz częstsze zastosowanie.

LED jako światło centralne, nastrojowe i punktowe

Technologia LED daje bardzo szerokie możliwości zastosowania. Do tej pory najczęściej wykorzystywano ją jako źródło światła centralnego, ale z powodzeniem sprawdzi się także jako światło nastrojowe czy punktowe do podświetlenia konkretnych miejsc, czy elementów w domu. W tym przypadku oferta jest niezwykle urozmaicona — od kinkietów LED i lamp oświetleniowych, w tym nowoczesnych lamp wiszących, poprzez sufitowe oprawy punktowe, panele LED, oprawy typu downlight, oprawy dekoracyjne itd. Co więcej, oświetlenie LED może być zastosowane nie tylko w domach, ale i na terenie ogrodów. Oprawy ogrodowe LED przez wzgląd na swoje właściwości, w tym przede wszystkim trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, zapewniają doskonałą wydajność przez bardzo długi czas.

Jeśli jesteś zainteresowany oświetleniem LED w różnych wariantach oraz osprzętem do opraw oświetleniowych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapewniamy wiele ciekawych produktów, które z pewnością spełnią twoje oczekiwania.