Wczytuję dane...

Lampy wyładowcze

Lampy wyładowcze to żarówki, których działanie opiera się na wyładowaniach elektrycznych w parach metali lub gazów. Mają wszechstronne zastosowanie, a do tego charakteryzują się różnymi rodzajami światła – w zależności od zastosowanego gazu. W naszej ofercie dysponujemy lampami:

  • sodowymi,
  • metalohalogenkowymi,
  • rtęciowymi,
  • żarowo-rtęciowymi.

W zależności od wymagań klientów są one dostępne w wielu różnych kształtach i mocach źródła światła. Ponadto warto podkreślić, że każdy z wymienionych rodzajów lamp, ze względu na różnice w skuteczności i barwie światła, jest chętniej stosowany w innym otoczeniu. Żarówki metalohalogenkowe najczęściej są spotykane w dużych obiektach, takich jak pasaże handlowe czy hale przemysłowe. Z kolei lampy sodowe najczęściej wykorzystywane są przy oświetlaniu dróg, autostrad i przestrzeni miejskiej. Do oświetlenia zewnętrznego nadają się także lampy rtęciowe, aczkolwiek charakteryzują się one mniejszą skutecznością świetlną. Należy przy tym jednak wziąć pod uwagę, że najwięcej zależy od parametrów danej lampy.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, lub potrzebują pomocy w doborze lamp wyładowczych, to serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów